8  mm ham MDF birinci sınıf (kalite) olup,

210 x 280 ebatlarında’dır.

Toptan tane fiyatı  0 TL

MDF kelime anlamı ile orta yoğunlukta lif levha olup, ağaç liflerinin sıcakta sertleşen sentetik reçine ile birbirine kaynaştırılması suretiyle levhalar halinde üretilen ahşap esaslı bir malzemedir.

MEDEPAN’ın (MDF) her noktasında liflerin eşit dağılması ve çok yoğun bulunuşu levhaların her iki yüzünün oldugu kadar, kenarlarının da makina ile herhangi bir kırılma olmaksızın ya da malzeme parçacıkları arasında boşluklar ortaya çıkmaksızın işlenmesine imkan sağlamaktadır. Bu sayede MEDEPAN, masa tablaları, kapı panelleri, kenarları zırhlı ve profil yüzeyli çekmece alınları gibi parçaların üretilmesinde basarı ile kullanılmaktadır. Son derece düzgün ve homojen bir yüzeye sahip olan MEDEPAN, gerek boyama, gerekse dekoratif folyo veya ahşap kaplamada çok iyi bir taban olusturmaktadır. Bu özellikleri, MEDEPAN’nin pek çok uygulamada masif ahşaba alternatif olarak kullanılmasına, CNC tezgahlarda hatasız kesim, delik ve frezeleme imkanı sağlamaktadır.

Levha endüstrileri içinde kontrplak endüstrisi ve kaplama endüstrisi yüksek kaliteli ve değerli odun işlemektedir. Kaliteli odunların azalması ile birlikte bu ürünlerin fiyatı da artmaktadır. Buna karşılık MEDEPAN´ın kontrplak ve hatta yonga levhadan daha düşük kalitedeki odunlardan üretilebilmesi, masif ağaca aynı kolaylıkla islenebilen fakat daha ekonomik bir alternatif olusturmaşınaMDF MARKETİ 6mm mdf ve bunun sonucu olarak da pek çok kullanım yerinde masif ahşabın yerini almasına yol açmıştır.

MEDEPAN’a boya, vernik gibi malzemeler dogrudan uygulanabilmekte ve üzerine desen baskı yapılabilmektedir. Vida ve tutkal tutma konusunda sorunsuzdur.